Jak uratować związek?

Zastanawiasz się co zrobić by móc przywrócić dawne uczucia dla swojej drugiej połówki? Przechodzicie kryzys w małżeństwie lub związku i boisz się, że skończy się on utratą ukochanej osoby? Myślisz sobie jak uratować związek gdy druga strona nie chce? Na szczęście są sposoby, które pomogą naprawić i uratować małżeństwo nawet wtedy, gdy druga strona nie wykazuje zainteresowania!

jak uratować związek gdy druga strona nie chce

Od zawsze wiadomo, że żeby stworzyć szczęśliwy związek małżeński fundamentem jest wzajemny szacunek, wsparcie oraz zaangażowanie z jednej jak i drugiej strony. Na początku związku wszystko wydaje się różowe, kolorowe i łatwe – w szczególności wtedy, gdy jesteśmy zauroczeni drugą połówką. Wyobrażamy sobie, że wspólna przyszłość to brak problemów i prosta droga. Niestety, czasem życie pisze swoje własne scenariusze, w których wszystko może popsuć się w jedną chwilę. Wtedy w nasz związek wkrada się rutyna, odczuwamy niedosyt oraz brak satysfakcji, który z każdym dniem niszczy związek co raz bardziej. Może to oznaczać, że w związek wkradł się kryzys, który będzie trzeba wyleczyć by móc cieszyć się swoim partnerem na nowo.

Czy ratowanie związku ma sens?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy warto ratować związek, ponieważ jest to kwestia mocno indywidualna. Czasami o związek należy walczyć do samego końca a w innym przypadku należy odpuścić przy pierwszej możliwej okazji. Kiedy zatem walka o związek ma sens? Naprawa związku małżeńskiego powinna mieć miejsce w momencie, w którym zarówno jedna jak i druga strona jest zaangażowana w odbudowę relacji. Jeżeli jedna osoba się stara i robi wszystko, by wszystko naprawić a druga osoba siedzi z założonymi rękami i olewa to co robi partner – to mija się z celem.

Nie ma takiej mocy, która była by w stanie pracować nad związkiem za dwoje. Ratowanie związku nie ma sensu również w momencie, kiedy jedno z partnerów czuje się zmuszonym do ratowania związku i robi to mimowolnie. Odbudowa i naprawa fundamentów szczęśliwego związku powinna wynikać z dobrowolnej woli obu partnerów.

Warto wiedzieć, że poważne kryzysy w związku są zazwyczaj kumulacją drobnych nieporozumień, które niegdyś były zamiatane pod dywan. Często okazuje się, że w momencie, gdy jeden z partnerów chce ratować związek jest już za późno. Dzieję się tak, ponieważ, w którymś momencie coś przespaliśmy i przegapiliśmy lub po prostu nie chcieliśmy tego dostrzegać. Początki związku są znacznie prostsze, ponieważ kieruje nami zauroczenie, wtedy nie dostrzegamy wad naszego partnera. Prawdziwe życie zaczyna się w momencie, kiedy motyle w brzuchu przestają nami kierować. Jednak jeżeli nie chcemy stracić bliskiej nam osoby należy podjąć odpowiednie działania aby temu zapobiec.

NAJLEPSZY PORADNIK W POLSCE!
POSTAW NA DOŚWIADCZENIE I ODZYSKAJ SWOJĄ UKOCHANĄ!
SPRAWDZONE METODY, KTÓRE DZIAŁAJĄ!

Jak uratować związek, gdy druga strona nie chce?

Z każdą kłótnią czujesz co raz bardziej jak Twoja miłość oddala się od Ciebie jeszcze mocniej a przyszłość waszego związku jest niepewna. Twój związek wisi na cienkim włosku i w każdym momencie wszystko może popsuć się bezpowrotnie. Kluczem do naprawy zepsutej relacji jest wspólna współpraca obojgu partnerów. Niestety, ale w momencie kiedy jesteś jedyną osobą, która chce naprawiać ten związek to niewiele zdziałasz, ponieważ oboje musicie podjąć dany problem. Co należy zrobić? Przede wszystkim powinniście wyjaśnić z partnerem dlaczego czujesz się źle w obecnej sytuacji i dlaczego uważasz, że warto uratować wasz związek. Warto dokładnie przeanalizować całą tą sytuację i przygotować odpowiednie argumenty, by nie dać się zaskoczyć pytaniami partnera.

Bez względu na powód kryzysu w związku (zdrada, znudzenie, brak wsparcia i zrozumienia) powinniście dążyć powolnym krokiem do odbudowania relacji. Zepsutą relację można odbudować cegiełka po cegiełce pod warunkiem, że oboje będziecie tego chcieli. W tym wszystkim z pewnością pomogą wam:

  • Rozmowa – rozmawiajcie tak często jak tylko się da, o waszych problemach, zmartwieniach i sukcesach. Rozmawiać należy o wszystkim bo tylko tak można stworzyć szczęśliwe małżeństwo. Im bardziej będziecie szczerzy tym szybciej uda wam się dojść do porozumienia.
  • Wspólna walka – walczyć o związek i starać się go naprawić możecie tylko we dwoje. Pamiętaj, że starając się w pojedynkę niewiele zdziałasz i prędzej czy później znów nastąpi kryzys, z którego ciężko będzie się pozbierać.
  • Przyszłość – usiądźcie razem i zaplanujcie wspólną przyszłość oraz plany, które z pewnością zbliżą was do siebie oraz dadzą wam motor napędowy na najbliższe lata.

Jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce?

Związek małżeński to bez wątpienia coś o co trzeba walczyć. Przeważnie związki te tworzą pary długoletnie, z ogromnym bagażem doświadczeń i z bagażem pewnych wspólnych problemów. Jak wiadomo problemy pojawiają się w życiu każdego człowieka, w szczególności jeżeli przez życie idzie się z drugą osobą. Wspólne mieszkanie razem, wspólna przyszłość i dzielenie własnego kąta może nie wydawać się tak różowe po kilku latach związku małżeńskiego. Ale jak ratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce tego robić?

jak uratować małżeństwo, gdy druga strona nie chce

Pomoc specjalisty

Czasem w związku małżeńskim przychodzi taki moment, w którym kryzys jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka. Pojawia się on niespodziewanie i najczęściej w nieodpowiednim dla nas momencie. Jeżeli druga osoba nie chce ratować związku przydatną pomocą w tym wypadku może okazać się pomoc specjalisty np. terapia małżeńska. Wspólny rozwój i pomoc osoby, która widzi wszystko z perspektywy trzeciej osoby może okazać się bardzo pomocna.

Pozwoli to otworzyć oczy na sytuację z innej perspektywy niż widzimy my sami. Jest to doskonała szansa na uzyskanie niezbędnej pomocy psychicznej, która pozwoli na ocenę sytuacji zupełnie z innego poziomu wiedzy, doświadczenia i sposobu myślenia. Taka terapia nie jest powodem do wstydu, ponieważ z każdym dniem co raz więcej par przeżywa kryzysy i jest to niestety normalną sprawą w życiu długoletniego związku.

Wspólna rozmowa

Jeśli wasz partner nie chce z Tobą współpracować być może warto przeprowadzić wspólną ale szczerą rozmowę, która wszystko wyjaśni. Wyjdźmy zatem z propozycją, dzięki której damy szansę na uratowanie związku. Taka rozmowa powinna przebiegać spokojnie, bez nerw i emocji, które mogą wszystko zaprzepaścić. Zarezerwujmy czas i miejsce na rozmowę w momencie, w którym będziemy pewni, że nikt nam nie będzie przeszkadzać. Mów otwarcie o tym co Ci doskwiera, co sprawia ból oraz co chciałabyś zmienić w dotychczasowym życiu.

Kiedy wyczujesz, że atmosfera robi się napięta i za chwile dojdzie do eksplozji negatywnych emocji, zdecydowanym krokiem przerwij wspólną rozmowę i przełóż ją na termin, gdy emocje zostaną ostudzone. Zaproponuj rozwiązanie problemu oraz naprawienie związku, o który pragniesz walczyć.

NAJLEPSZY PORADNIK W POLSCE!
POSTAW NA DOŚWIADCZENIE I ODZYSKAJ UKOCHANEGO!
SPRAWDZONE METODY, KTÓRE DZIAŁAJĄ!

Jak rozpoznać, że partner nie chce ratować małżeństwa?

Nie wiesz czy Twój partner/ka chce odbudować wasz związek? Jak rozpoznać zachowania, które jasno powiedzą czy chce on ratować Wasz związek?

Przede wszystkim będzie próbować unikać wspólnych rozmów. Niestety, ale bez wspólnej, szczerej rozmowy niewiele można zmienić w kryzysie. Kiedy Ty się starasz rozmawiać a on jedynie odburkuje na każdą próbę nawiązania dyskusji, być może oznacza to, że nie uda wam się naprawić relacji bez wspólnej rozmowy.

Po drugie cechą, którą będzie świadczyć o braku zaangażowania w ratowanie związku jest brak bliskości. Bliskość w związku bez wątpienia jest czymś szczególnie ważnym, ponieważ zbliża ona do siebie oboje partnerów. Kiedy za każdym razem kiedy Ty starasz się o bliskość on gasi twoje podchody – oznacza to, iż w związku jest poważny problem.

Trzecią ważną cechą, która będzie świadczyć o tym, że twój partner nie chce ratować związku jest denerwowanie się z byle powodu. Jeżeli zauważysz, że Twojego partnera złości wszystko co robisz jest to znak, który świadczy nie najlepiej o jego nastawieniu do Twojej osoby.

Zobacz również: Jak odzyskać dziewczynę?

4.9/5 - (37 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *