Czy napisać do faceta który przestał się odzywać?

czy napisać do faceta?
4.9
(82)

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że ktoś, kim byłaś zainteresowana, nagle przestał z Tobą rozmawiać? To frustrujące i dezorientujące i możesz się zastanawiać, czy powinnaś się z nimi skontaktować. Zanim to zrobisz, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy.

Najpierw zastanów się, dlaczego ten ktoś przestał z tobą rozmawiać. Możesz mieć wrażenie, że zrobiłaś coś złego lub że jesteś ignorowana – to normalne. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby spróbować wznowić rozmowę, o których dowiesz się w dalszej części artykułu. Pamiętaj, że czasami ludzie potrzebują trochę czasu, aby pomyśleć, zanim zaczną znowu mówić. Ważne jest, aby poczekać chwilę przed skontaktowaniem się, zwłaszcza jeśli zostałaś odrzucona lub zignorowana.

Dlaczego on przestał się odzywać?

Kiedy spotykamy kogoś po raz pierwszy, zwykle wymieniamy uprzejmości i trochę się poznajemy. Ale co się dzieje, gdy osoba, z którą rozmawiasz, nagle przestaje odpowiadać?

Może istnieć wiele powodów, dla których dana osoba przestała mówić. Może nie spodobało mu się to, co powiedziałaś, a może po prostu pogrążył się we własnych myślach. Bez względu na powód, ważne jest, aby spróbować dowiedzieć się, dlaczego ten ktoś przestał mówić, po to aby poznać prawdziwy powód milczenia. Kiedy ludzie nagle przestają do nas się odzywać to naturalne, że czujemy się zranieni i zdezorientowani. Możemy się zastanawiać, co zrobiliśmy źle lub czy coś jest z nami nie tak. Ale często powód, dla którego ktoś przestaje do nas mówić, jest bardziej skomplikowany, niż nam się wydaje.

Jeśli ktoś, na kim Ci zależy, przestał z Tobą rozmawiać, skontaktuj się z nim i daj mu znać, że dla niego jesteś. Czasami wszystko, czego ktoś potrzebuje, to małe przypomnienie, że nie jest sam. Może być wiele powodów, dla których ktoś przestał z nami rozmawiać. Może facet, który przestał się odzywać przeżywa ciężkie chwile i potrzebuje trochę przestrzeni. A może czuje się przytłoczony i potrzebuje czasu na uporządkowanie swoich myśli. Bez względu na powód, ważne jest, aby pamiętać, że nie chodzi o nas.

zraniona dziewczyna

Czy powinnaś napisać do faceta, który przestał się do Ciebie odzywać?

 Po pierwsze, ważne jest, aby zastanowić się, dlaczego komunikacja między wami się zatrzymała. Jeśli doszło do kłótni lub nieporozumienia, najlepiej jest pozwolić, aby sprawy się uspokoiły przed ponownym wyciągnięciem ręki. Po drugie, zastanów się, jak chcesz podejść do sytuacji. Zwykły tekst może wydawać się desperacki, więc lepiej poczekać, aż on wykona pierwszy ruch.

Jeśli zastanawiasz się, czy powinnaś wysłać SMS-a do faceta, który przestał z tobą rozmawiać, prawdopodobnie odpowiedź brzmi „nie”. Wygląda na to, że on nie jest zainteresowany kontynuowaniem rozmowy, a jeśli do niego napiszesz, po prostu go zdenerwujesz.

Sprawdź koniecznie nasz inny wpis: Jak uratować związek?

Istnieje jednak kilka wyjątków od tej reguły. Jeśli byłaś w trakcie rozmowy, kiedy nagle on przestał odpowiadać, możliwe, że po prostu był zajęty i zapomniał kontynuować czat z Tobą. W takim przypadku krótkie przypomnienie może przyspieszyć jego pamięć i sprawić, że znów zacznie z Tobą rozmawiać.

Zobacz też wpis:   Teksty na podryw, które musisz znać. Najlepsze teksty na podryw.

Co napisać do faceta, który się nie odzywa?

To może być frustrujące, gdy osoba, z którą się spotykasz, nagle milknie. Możesz się zastanawiać, co zrobiłaś źle lub co się dzieje w jego głowie. Jeśli twój partner się nie odzywa, nadal istnieją łatwe sposoby na komunikowanie się z nim.

Oto kilka wskazówek, co napisać do faceta, który się nie odzywa:

1. Szczerze wyrażaj swoje uczucia. Ważne jest, aby wyrazić, jak się czujesz, nie obwiniając partnera. Po prostu powiedz, że czujesz się sfrustrowana i chciałabyś wiedzieć, co się dzieje.

2. Zadawaj pytania otwarte. To da Twojemu partnerowi szansę podzielenia się tym, co ma na myśli. Spróbuj zapytać o ich dzień, przemyślenia na temat ostatniego artykułu z wiadomościami lub ogólnie o tym, jak się czują.

3. Oferuj wsparcie i zrozumienie.

Pierwszy krok: usiądź i zastanów się, co chcesz powiedzieć

Jeśli nie jesteś pewna, co powiedzieć facetowi, który przestał z tobą rozmawiać, pierwszym krokiem jest usiąść i pomyśleć o tym. Co chcesz powiedzieć? Jakie są Twoje cele rozmowy? Gdy już zastanowisz się, co chcesz powiedzieć, możesz zacząć planować, jak to powiedzieć.

Zastanów się, co chcesz osiągnąć dzięki rozmowie. Chcesz przeprosić? Wyjaśnić, co się stało? Upewnić się, że on wie, ile dla ciebie znaczy? Gdy już znasz swój cel, możesz zacząć myśleć o tym, co konkretnie chcesz powiedzieć.

Ważne jest, abyś zastanowiła się, co chcesz powiedzieć, zanim spróbujesz z nim porozmawiać. Pomoże to zapewnić, że rozmowa przebiegnie płynnie i że będziesz w stanie przekazać wszystko, i o niczym nie zapomnisz.

Drugi krok: dowiedz się, co mogłaś zrobić źle

Wszyscy tam byliśmy. Spotykasz kogoś, zaczynasz się zauroczyć, a potem on nagle przestaje odpowiadać na twoje teksty. To mylące, frustrujące i może sprawić, że poczujesz się, jakbyś zrobiła coś złego. Ale nie martw się, jesteśmy tutaj, aby pomóc.

Istnieje kilka możliwych powodów, dla których osoba, do której pisałaś, nagle przestała odpowiadać. Może po prostu facet być zajęty innymi czynnościami. A może partner myśli, że za bardzo się starasz i nie podoba mu się to. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co mogło się stać, możesz wykonać kilka kroków.

Najważniejsze jednak jest poznać powód, dla którego facet przestał się odzywać. Ważne jest, aby nie atakować partnera po kilku chwilach, gdy ten nie odpisuje, ponieważ stwierdzi on, że jesteś zbyt nachalna i narzucasz mu się. Jeżeli upłynął dłuższy czas od ostatniej rozmowy z Tobą możesz napisać do niego SMS’a i zapytać się o powód milczenia. Jeśli zaczniesz rozmowę, to po to, by pokazać, że Ci zależy.

komunikacja w związku

Trzeci krok: powiedz mu, jak się czujesz

Jeśli chodzi o komunikowanie się z płcią przeciwną, czasami wydaje się, że wracamy do szkoły podstawowej. Ty go lubisz, on cię lubi, ale żadne z was nie wie, jak zrobić ten trzeci krok i powiedzieć sobie nawzajem, co czujecie.

Oto kilka wskazówek, co napisać do faceta, który przestał się kontaktować:

1. Zachowaj swobodę – nie musisz się nad tym zastanawiać. Po prostu napisz to, co przychodzi naturalnie.

2. Bądź szczera – jeśli nie jesteś pewina, jak się czujesz, powiedz to. Lepiej być szczerym, niż próbować zmusić się do odczuwania czegoś, czego nie czujesz.

Zobacz też wpis:   Czym jest Ghosting? Psychologia: jak sobie radzić z ghostingiem?

3. Bądź wrażliwa – to przerażająca rzecz, ale jest też odważna i pokaże mu, że ufasz mu swoimi uczuciami.

Czwarty krok: zrób listę rzeczy, które chcesz powiedzieć

Jeśli chodzi o kontakt, ważne jest, aby wiedzieć, co chcesz powiedzieć. W ten sposób możesz pozostać na dobrej drodze i uniknąć niepotrzebnych pomyłek. Sporządzenie listy rzeczy, które chcesz powiedzieć, pomoże upewnić się, że Twoja wiadomość jest jasna i zwięzła.

Niektóre rzeczy, o których możesz chcieć wspomnieć, to: jak sobie radziłeś od ostatniej rozmowy, co nowego w twoim życiu, wspólne zainteresowania i dlaczego teraz kontaktujesz się z nim. Można również po prostu wyrazić, jak bardzo tęskniłaś, gdy nie mieliście kontaktu.

Bez względu na powód swojego zaangażowania poświęć trochę czasu na przemyślenie tego, co chcesz powiedzieć. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać rozmowę i nadrobić stracony czas z facetem.

Piąty krok: zapisz to wszystko na kartce

Nierzadko zdarza się, że ludzie zamierają i przestają mówić, gdy znajdują się w pobliżu kogoś, kogo pociągają. Jeśli tak się stało, nie martw się! Nadal istnieją sposoby, aby facet, którego lubisz, zaczął ponownie z tobą rozmawiać. Piąty krok to zapisanie tego wszystkiego na kartce papieru.

Wszystko, co musisz zrobić, to zapisać rzeczy, które przyszły Ci do głowy, gdy zastanawiałaś się, co powiedzieć. W ten sposób możesz je przeczytać i wrócić na właściwe tory, jeśli rozmowa zacznie ucichać.

Kiedy wysłać SMS-a?

Łatwo jest za dużo napisać, jeśli chodzi o wysyłanie SMS-ów do osoby, którą jesteś zainteresowana. Istnieje jednak kilka ogólnych zasad, których możesz przestrzegać, które pomogą Ci określić, kiedy nadszedł właściwy czas na wysłanie SMS-a.

Najpierw zastanów się, jak dobrze znasz tę osobę. Jeśli dopiero się poznajesz, prawdopodobnie najlepiej będzie pozostać przy bardziej swobodnych rozmowach na początek, takich jak pytanie, jak mija im dzień. Kiedy jednak zdobędziesz trochę więcej relacji, możesz być bardziej zalotna.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest kontekst twojego związku. Jeśli wszystko idzie świetnie i oboje jesteście na tej samej drodze, SMS może być świetnym sposobem na pozostanie w kontakcie i utrzymanie iskry przy życiu.

problem w związku

Podsumowanie: nie bój się wyrażać siebie

Czasami możemy zapomnieć wyrażać własne myśli i uczucia. Może się to zdarzyć w naszym życiu osobistym, na przykład, gdy wysyłamy SMS-a do kogoś, kim jesteśmy zainteresowani. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że nie powinniśmy bać się wyrażać siebie.

Wszyscy mamy swoje własne, niepowtarzalne głosy i perspektywy, a świat musi je usłyszeć. Kiedy się uciszamy, wyrządzamy krzywdę nie tylko sobie, ale także ludziom wokół nas, którzy mogliby skorzystać na wysłuchaniu tego, co mamy do powiedzenia. Więc następnym razem, gdy usiądziesz, aby coś napisać, czy to sms do partnera, e-mail nie bój się, by Twój głos zabłysnął.

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może przestać mówić. Może być zły, zraniony lub przestraszeny. Albo mogą po prostu mieć trudności z wyrażeniem siebie. Bez względu na powód, staraj się nie brać tego do siebie. Po prostu daj im czas i przestrzeń na komunikowanie się na swój sposób i we własnym tempie. Pamiętaj jednak, że podstawą dobrego związku partnerskiego jest udana komunikacja.

Jeśli naprawdę chcesz nawiązać kontakt, spróbuj napisać list lub wysłać wiadomość tekstową. Czasami wyrażenie swoich myśli słowami może pomóc ci wyjaśnić swoje uczucia i lepiej wyrazić siebie. Ale nie zmuszaj go do natychmiastowej odpowiedzi — daj mu znać, że jesteś przy nim, gdy tylko będzie gotowy do rozmowy.

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 4.9 / 5. Liczba głosów: 82

Jak na razie brak głosów! Bądź pierwszym, który oceni ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *